"Széles réteg az egyetemisták körében, akiknek semmi elképzelésük sincs a jövőjükről..."
Január 27-én került megrendezésre a Simonyi Károly Szakkollégium által szervezett beszélgetés, melynek témája „A magyar szakemberképzés jövője” volt. A beszélgetés meghívott vendégei között szerepelt dr. Vajta László, a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának a dékánja, illetve Rónai Balázs, az Abesse informatikai tanácsadó zrt. vezérigazgatója.
A beszélgetés során az előadók egyetértettek abban, hogy a munkára való felkészülést már az egyetemi időszakban el kell kezdeni, és súlyos probléma az egyetemi hallgatók körében az alulmotiváltság.
Dr. Vajta László szerint van egy olyan széles réteg az egyetemisták körében, akiknek semmi elképzelésük sincs a jövőjükről, és komolyabb elmélyedés nélkül teljesítik az egyetemi kötelezettségeiket. Szerinte olyan az egyetemi rendszer, hogy sajnos nem lehet kiszűrni az ilyen hallgatókat, és ők is diplomát fognak szerezni, de az már kétséges, hogy mennyire fogják emelni az ország versenyképességét. Továbbá az egyetem által átadott tudást növelik a tanszékek által hirdetett kutatásokba, projektekbe való bekapcsolódás is, ami szintén teljes egészében a hallgatókon múlik.
Rónai Balázs hasonlóan gondolkodott, mint Vajta László, de kiegészítette a gondolatmenetet azzal, hogy az egyetemnek fontos szerepe van abban, hogy a felvett hallgatókból mérnököt alakítson ki, tehát hogy a színvonalas oktatók segítségével sikeresen átadják a mérnöki szemléletet. Továbbá kiemelte még, hogy az egyetemi közéletben való részvétel nem csak magának a hallgatónak a személyes fejlődését segíti, hanem az állásinterjún is referenciának számít.
Tirják Márk
Simonyi Károly Szakkollégium